У своїй діяльності центр керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, рішеннями відповідних органів виконавчої влади, а також положенням про центр.
Основними завданнями є:
- здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до центру;
- надання дітям комплексу соціальних послуг;
- проведення соціально-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини;
- сприяння повернення дитини до біологічної сім’ї;
- забезпечення відвідування дітьми загальноосвітніх закладів чи індивідуальному навчанню з урахуванням потреб та можливостей дитини;
- сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки;
- надання психологічної та інших видів допомоги батькам (або особам, які їх замінюють) дітей, які перебувають в центрі, спрямованої на повернення дитини до сім’ї;
- розроблення рекомендацій з питань соціально-психологічної адаптації дитини для педагогічних працівників і батьків.
Центр проводить свою діяльність за такими напрямами:
- соціально-психологічне діагностування (практичні психологи);
- соціальна, психологічна, педагогічна реабілітація (педагоги, психологи);
- адаптація до сімейного оточення (колектив);
- соціально-медична реабілітація та оздоровлення (медперсонал);
- правове забезпечення (директор, юристи).
Згідно положення діти в центрі можуть перебувати до 9 місяців, за цей період проводиться відповідна робота працівників закладу. Діти, які поступають у центр, мають проблеми із здоров’ям. Це зумовлено тим, що діти перебували у несприятливому для розвитку середовищі. Вони потребують кваліфікованої допомоги медиків, психологів. З цими дітьми проводиться корекційно-діагностична робота. Також проводиться консультаційно-психологічна робота з працівниками центру і з батьками вихованців, які відвідують дітей.
Педагогічними працівниками проводиться корекційно-виховна та навчально-освітня робота з дітьми через бесіди, заняття, залучення до трудової діяльності, задоволення потреб підлітків у спілкуванні з дорослими та надання можливості розвивати розумові, творчі здібності. З цією метою проводяться виховні заходи до державних та релігійних свят, різноманітні змагання, ігри, вікторини. Робота, яка проводиться з вихованцями центру, побудована на основі гуманізму, поваги до особистості дитини, вимогливості до неї, співробітництва між вихователем і підлітком. Саме тому планується і проводиться робота більше в індивідуальному плані, враховуючи вік, розвиток дітей. Свої рекомендації та інформацію про розвиток кожної дитини подають психологи центру. Тоді вихователі проводять індивідуальні та групові заняття з розвитку математичних понять, написання диктантів, переказів, описів, письмові розповіді про себе та сім’ю.
Проводяться бесіди, екскурсії по ознайомленню з рідним краєм. Також, діти які перебувають в центрі, відвідують Івано-Франківський обласний музично-драматичний театр імені І. Франка, театр ляльок імені Марійки Підгірянки, неодноразово вихованці центру відвідали і кінотеатр Люм’єр. І на цьому не закінчується робота працівників закладу над вихованням і формуванням у дітей розвитку особистості. Треба сказати і про те, що адміністрацією та працівниками центру організовуються літні пікніки на території закладу, а також виїзди на природу.
Підтримується тісний зв’язок з державними установами, релігійними конфесіями, благодійними фондами, громадськими організаціями та громадою.
Діти шкільного віку щоденно відвідують одну із шкіл м. Івано-Франківська в супроводі вихователя центру. Після навчальних занять школярі повертаються в заклад та згідно режиму дня виконують свої обов’язки, а вже після полуденку проводиться індивідуальна робота з дітьми по виконанню домашнього завдан
Наш благодійний рахунок:
Івано-Франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей
ЄДРПОУ 38945793, МФО 836014, Р/Р 31559301187092
Будемо вдячні за будь-яку допомогу та підтримку!
Контактні номера телефонів центру для уточнення будь-якої інформації: 0955922564, 0976261076